Knelsen-Klinar montaż okna

Pojawienie
się nowej techniki energooszczędnego osadzania okien poza licem muru przywitano
z dużym entuzjazmem. Premiera montażu KiK miała miejsce podczas Targów
Budma w Poznaniu, a realizacją pionierskiego projektu zajęła się ekipa z salonu
okien Widerski.Proponujemy
klientom najnowocześniejsze rozwiązania, dlatego chętnie poznajemy nowe
technologie i regularnie się szkolimy. Mamy duże doświadczenie w zakresie
różnych metod montażu energooszczędnego. KIK zwrócił naszą uwagę, ponieważ
łączy wykorzystanie dobrze nam znanych i wielokrotnie sprawdzonych akcesoriów
oraz materiałów montażowych w jednej metodzie. Integracja korzyści płynących z
zastosowania ich w jednym rozwiązaniu pozwala uzyskać zupełnie nową jakość
montażu
– wyjaśnił Michał
Widerski, właściciel salonu sprzedaży.

O systemie KiK

Sama nazwa to skrót od nazw firm KNELSEN i KLINAR, które są autorami nowego patentu i zarazem producentami kluczowych komponentów w nim zastosowanych. Koncepcja nowego montażu okien to połączenie solidnego mocowania mechanicznego i skutecznego uszczelnienia połączeń muru z oknami. Montaż KiK w zakresie termoizolacji i szczelności połączeń zapewnia zauważalne korzyści. Przeszklenie jest montowane na wspornikach i konsolach marki KNELSEN. Konstrukcja doskonale przenosi obciążenia, przez co pozwala na wysunięcie stolarki okiennej w warstwę ocieplenia, poza lico muru i osadzenie go na tzw. ciepłym parapecie, czyli na specjalnej kształtce. Tutaj ciepły parapet poza uszczelnieniem progu stanowi jeszcze podporę dla dolnej ramy okna.

Koniec problemów montażowych

Nowa koncepcja montażu to rozwiązanie wszystkich problemów, które pojawiały się podczas wykorzystywania konsoli stalowych w innych metodach montażowych. System KiK zakłada przytwierdzenie wsporników bocznych i konsol doczołowo od zewnętrznej strony, przez co eliminuje się punktowe mostki cieplne w obrębie ościeży. Ma to pozytywny wpływ na termikę połączenia okna z murem. Zastosowanie tej metody to także brak problemu z pełnym uszczelnieniem połączeń okna i muru, bez względu na etap prac elewacyjnych.

Podczas montażu KiK przykleja się specjalne ramki ze styropianu
do muru przy użyciu kleju PU do styropianu. Przestrzeń pomiędzy oknem a ramką
wypełnia się pianą poliuretanową, a szczelina dylatacyjna jest zabezpieczona
folią paroprzepuszczalną. Przy tej metodzie można wykonać pełne uszczelnienie w
jeszcze nieocieplonym domu.

Hit czy kit?

Montaż KiK to połączenie znanych komponentów i materiałów montażowych. Łączy w sobie wiele metod, zbierając wszelkie korzyści i eliminując problemy. Montażyści z salonu Widerski doskonale przeprowadzili pionierski montaż, co było nie lada wyzwaniem. Ekipa pracowała w budynku, gdzie stolarka okienna posiadała specjalny szkielet konstrukcyjny wykonany z betonu i wypełniony materiałem izolacyjnym. To trudny i nieczęsto spotykany w budownictwie jednorodzinnym materiał. Fachowcy z salonu Widerski dzięki wyjątkowym kompetencjom oraz doskonałej znajomości tematu energooszczędności przeprowadzili bezbłędny montaż KiK.